CRIStin + FSAT = CERES
CRIStin fusjonerte 1. januar 2017 med FSAT (Felles studieadministrativt tjenestesenter). Den nye organisasjonen har fått navnet CERES - Nasjonalt senter for felles systemer og tjenester for forskning og studier.
Det som tidligere var CRIStin-organisasjonen heter nå "Seksjon for forskningstjenester" under CERES. Cristin-systemet beholder sitt navn og teamet som forvalter systemet heter fortsatt Cristin-sekretariatet. Ut over navneendring og nytt, felles styre, er det ingen praktiske endringer i vårt arbeid eller tjenesteleveranser.
Vi har tidligere kjøpt utviklertjenester fra FSAT til utvikling av Cristin-systemet, og vi håper på et tettere samarbeid med utviklerne når vi nå tilhører samme organisasjon.
I tillegg til den gamle CRIStin-organisasjonens tjenester, har CERES ansvaret for å utvikle og forvalte systemer og tjenester knyttet til høyere utdanning. Dette er: Samordna opptak (SO), Felles studentsystem (FS), Studentweb, Vitnemålsportalen, Register for utestengte studenter (RUST), Studentbevisappen, Søketjeneste for godkjenning av utenlandske studenter (GAUS), Datavarehus (DV) og STAR (statistikk og rapporter).